Berani – ohniváci s laskavým srdcem

Beran – aktivní, energické znamení, otevřené novým změnám. Okolí je může vnímat jako vznětlivé a impulzivní. Jejich vládnoucí planetou je Mars – no tak se nedivte! S bohem války přece nečekáte tichou vodu. Naopak, čekejte oheň, který je jejich vládnoucím živlem!

Berani můžou mít sklony k bolesti hlavy. (No jasně… beraní rohy něco váží!!) Jejich šťastným dnem je podle astrologů úterý (zeptejte se Beranů, jestli je to pravda), šťastnými čísly prý 1 a 9 a magickým rodným kamenem je diamant. Jejich vládnoucím kovem je železo a důležitým zvířetem ovce.

No a jaký bude jejich nejpravděpodobnější rys? Kuráž.

Beran je dobrodruh. Má v sobě dynamický neklid, což je dáno ohnivou povahou jeho vládnoucího živlu. Trpělivostí zrovna neoplývá, a tak může působit zbrkle. Na druhou stranu se však může chlubit odvahou a také vůlí jít svou vlastní cestou. Je upovídaný a ke každému tématu vám má co říct, a to i do detailu.

Berani jsou optimisté, jsou ochotní riskovat, mají rádi nové začátky, ale na dokončení cíle už jim tolik nezáleží – často tam ani nedojdou, ale ne že by je to doopravdy trápilo. Mají trochu problém u něčeho vydržet, a přestože se budou určitě s velkou vervou vrhat do nových projektů, trpělivost nepatří k jejich silným stránkám, a tak se může stát, že je trpělivější typy předhoní. No jo, jenže ono už Beranovi taky může být vlastně ve finále i jedno, co se děje v cíli, protože ho ten cíl  možná přesta zajímat… On si užívá nadšené vzrušení nových začátků, dobrodružství a samotný závod. Jestli se někde uprostřed běhu na dlouhou trať zastaví na kafe, je možné, že ho ta skvělá chuť kávy se smetanou uchvátí víc, než to, co je někde v nedohlednu, a začne si užívat, co je zrovna aktuální. Berani nejsou stavění na dlouhé fádní činnosti, někde uprostřed je přemůže nuda a začnou si hledat vzrušení jinde.

Ach, když si Beran něco usmyslí, je ochoten udělat i dětinskou scénu a vystupuje dost tvrdohlavě. Po čase to může působit i roztomile, pouze v té chvíli asi nechcete být s Beranem v jedné ohradě. Když ho ale necháte vybouřit, bude z něj zase ten hodný beránek s otevřeným srdcem, který je tu pro vás.

Berani jsou přátelé se srdcem na dlani! Nenechají vás ve štychu. Přispěchají s pomocí, často i nečekaně, ale pozor: pomůže-li vám Beran, očekává chválu, takže s ní nešetřete. Jinak budete mít zklamaného Berana. Beran je velmi často „co na srdci, to na jazyku“, ale neberte si to moc osobně, Beran vám nechce ublížit. Jestli jednal impulzivně, nechtěl být netaktní – jeho beraní povaha ho často žene vpřed, rohy napřed, ale určitě měl k tomu nějaký důvod, který v daném okamžiku díky beraní ohnivosti převážil nad uvažováním o důsledcích. Jestli se do vás Beran navezl svými rohy, neváhejte mu odpustit. Je to jeho přirozenost.

Jste Beran? Tak mrkněte, kdo v tom jede s vámi:

Johann Sebastian Bach, Marlon Brando, Alec Baldwin, Russel Crow, Celine Dion, Elton John, Keira Knightley, Eddie Murphy, Sarah Jessica Parker, Vincent van Gogh.