BEZ ČERNÝ – UTÍKEJTE PRO NĚJ, DOKUD KVETE!

Tuto hrst dvaceti květů na první letošní limonádu jsem nasbírala zcela neplánovaně. A nelituju! 🙂

 

Černý bez nám určitě zavoní na dálku pod nos, když je zrovna v květu. Bývá to přibližně na přelomu května a června.  Jakmile kvete, málokdy ho přehlédneme – výrazné bílé, ploché  kulaté květy navíc kolem sebe šíří vůni, díky které se mu lidově kromě označení „bezinka“ dostalo také názvu „smradinka“. Tyto květy lze usmažit v trojobalu podobně jako řízek, a to jsou potom kosmatice, které zbožňoval například můj dědeček. 

Mírně toxické listy a plody nyní ponechám stranou a zaměřím se na bílý kulatý květ pro jeho nesporné léčivé vlastnosti. 

Čím je květ bezu prospěšný? Oceníte jej při chřipce, kašlích, rámě, zánětech dutin, zánětu průdušek a dalších respiračních onemocněních. Usnadňuje vykašlávání a také snižuje teplotu, neboť podporuje pocení. Bezový květ také čistí tělo a je vhodný pro pacienty trpící dnou a revmatismem, neboť pomáhá tělu zbavit se kyseliny močové, která se tak ráda usazuje právě v postižených kloubech. „Propláchne“ také močové cesty a ledviny. Bez je zkrátka taková močopudná čistička, tudíž o něm sáhněte i při nadměrném zadržování vody v těle. Teď v horku jistě mnoho z nás tento problém s otoky končetin zná.

Pro tyto účely jej nejvíce využijeme sušený ve formě čaje. Jak na něj?

Květ bezu černého trháme či stříháme s co nejkratší částí silné stopky. Nejjednodušší úprava je usušit jej na čaj, můžeme si doma rozvěsit svazečky v dobře větrané a suché místnosti, nebo květenství v tenké vrstvě rozložit např. na noviny. Na čaj používáme výhradně ty kvítečky, které si i po usušení uchovaly světlou barvu; ty zhnědlé vyhodíme. Skladujeme na suchém a tmavém místě nejdéle po dobu jednoho roku. Příprava bezového čaje: jednu vrchovatou polévkovou lžíci zalijeme 250 ml horké vody, louhujeme 10 minut. 

Máte-li přístup k lípě (raději někde jinde než přímo u silnice), výborná je kombinace bezového a lipového květu, případně můžeme přidat hluchavku, kopřivu, jitrocel. Na potíže s hlasivkami mám výbornou zkušenost s čaji obsahujícími diviznu. 

Základem bezinkových sirupů a limonád bývá 20-30 květů namočených na 24 hodin do studené vody spolu s kolečky citronu.

Léčivé schopnosti tedy máme, a do jisté míry si jich můžeme užít také v sirupech a limonádách, jejichž hlavní účel však vidím v tom, že zkrátka skvěle chutnají! 

Začnu mým momentálním favoritem, a tím je sirup za studena. Musí sice zůstat v lednici, ale na oplátku si uchová maximum prospěšných látek. 

Bezovou šťávu za studena připravíte následovně: převařte 2 litry vody a nechte vychladnout. 20 velkých květů osprchujte studenou vodou, pořádně vydrbejte dva citrony, nakrájejte na kolečka, vložte do čistého hrnce a zalijte vychladlou vodou. Přikryjte utěrkou nebo plátnem a nechte 24 hodin louhovat v chladné místnosti. Poté vezměte cedník, vyložte jej pláténkem nebo bavlněnou plenkou a pořádně vymačkejte všechnu tekutinu. Potom vsypejte 1,5 kg cukru krupice a dvě lžíce kyseliny citronové a míchejte, dokud se všechen cukr nerozpustí. Pokud vám vadí kyselé, stačí jedna lžíce kyseliny citronové. Plňte do čistých lahví, uložte do lednice a snažte se spotřebovat asi tak do 8 dní. 

Zkuste si bezový sirup zalít horkou vodou jako čaj!

Poněkud tradičnější je úprava bezového sirupu s následným svařením. 25 – 30 velkých květů opět osprchujeme, 3 důkladně omyté citrony nakrájíme na kolečka. Opět zalijeme vychladlou převařenou vodou a necháme stát přikryté bavlněnou utěrkou 24 hodin. Následně přecedíme do hrnce přes cedník vyložený plátnem (cedník tam dávám proto, že mi to při cezení zkrátka lépe drží, a plátno nebo utěrka tam musí být také, jinak vám ty titěrné kvítečky jistojistě propadnou skrz!), přidáme 2 kg cukru a 1 kávovou lžičku kyseliny citronové. Důkladně zamícháme, přivedeme k varu, opět mícháme, aby se cukr dokonale rozpustil. Vaříme asi minutku, poté plníme do lahví. Doporučuji sterilizovat jej při 80 stupních Celsia, nebo pro jistotu uchovávat v chladničce. Jestli vám ale přijde k chuti jako nám, stejně vám tam dlouho nevydrží! Zkuste si ho ráno místo čaje zalít horkou vodou, uvidíte, jak vám vlije energii do žil! 

Jestli se chcete s bezem zrelaxovat a navodit příjemnější usínání, zkuste i bezovou koupel. Tři hrsti bezových květů – čerstvých nebo sušených – přelijte dvěma litry vroucí vody, nechejte louhovat 45 minut. Přeceďte a výluh si přilijte do vany. Taková koupel je ideální po dobu deseti až patnácti minut. Oceníte ji i v zimě nebo kdykoli, kdy se budete potřebovat pěkně prohřát. 

A poslední věc. Věděli jste, že když nacpete krtkovi přímo do jeho nory hrst čerstvých bezových listů, vypudíte ho ze zahrady? Prý. 

I kdybyste nechtěli zniiičit krrtkáá, utíkejte k nejbližšímu bezu, dokud kvete!