Lev – hrdý strážce svého teritoria

Lev je označován za krále zvířat. Je i králem horoskopu? 

Lvům (23. července – 22. srpna) vládne samotné Slunce, a tak se i oni cítí být tak trochu středem sluneční soustavy – a ostatní skutečně často rotují kolem nich jako planety kolem hvězdy. Lvi rovněž často hvězdami bývají, a to i velkého formátu, a jako takové na sebe okamžitě strhnou veškerou pozornost. Případně vstoupí jako první člověk třeba na Měsíc. Nebo jsou první ženou, která přeletěla Atlantik, nebo vedou kubánskou revoluci, nebo se legendárně valí jako kameny (ano, je to narážka na Rolling Stones), nebo jsou prvním americkým prezidentem tmavé pleti, napíšou ságu o Harrym Potterovi, nebo jsou Terminátorem a kalifornským guvernérem v jednom. Někdy utrpí i prohru u Waterloo… ale i tak se stává, že se o Lvech mluví ještě hodně a hodně dlouho. V tomto znamení se narodili Napoleon Bonaparte, Amelia Earhartová, Neil Armstrong, Fidel Castro, Barack Obama, Guy de Maupassant, Alfred Hitchcock, Dustin Hoffman, Whitney Houston, J. K. Rowling, Ray Bradbury, Daniell Steel, Yves Saint Laurent, Madonna, Antonio Banderas, Jennifer Lopez, Robert de Niro, Mick Jagger, Jacqueline Kennedy Onassis, Andy Warhol…

Jestli pořádáte koncert, nezvěte si Jennifer Lopez, pokud nejste taky Lev. Mohla by ovládnout vaši vlastní show – Taylor Swift by mohla vyprávět, když si v roce 2013 pozvala slavnou JLo na svůj koncert v rámci Red Tour. Lev se ujme otěží a bude zářit, a je mu jedno, jestli to náhodou takhle není spíš váš koncert.

Mám připomínat, že Monica Lewinsky i Bill Clinton se oba také narodili ve znamení Lva? Aneb když se Lvům opravdu podaří strhnout na sebe pozornost…

Znamení Lva se po vzoru svého nebeského vládce – Slunce – dívá na vše z ústředního bodu. Má proto přirozenou potřebu i schopnost vést, inspirovat, hřát, chránit. Pamatujme na to, že i Slunce dokáže ublížit, když je ho moc – totéž platí pro Lvy, když se rozhodnou ohnat se po vás tlapou, dostanete pořádnou ránu, ale pojďme se nyní zaměřit na Lva, který je zrovna přátelsky naložen – takový Lev vládne pevnou rukou, ale velkoryse a s vřelostí. Pamatujete na Krtečka, který vytrhl lvovi zub? Jak se třásl strachy, ale lev ho vzal pod ochrannou tlapu? Lvi dokážou být ohleduplní a něžní v situaci, kdy takoví být mají, ale rovněž umějí prokázat tvrdost a neústupnost, když je to potřeba.

Nevěříš si? Koukni na Lva a uvidíš, že to jde!

Lev je skvělý přítel do nepohody a báječnou inspirací pro ty, kdo trpí nedostatkem víry v sebe sama. Pokud na vás přijde nálada s názvem „zmoklá slípka“, déšť vám stéká po pírkách a ze zobáčku kape, zkuste načerpat u Lva trochu jeho povznášející energie. Není to vždy lehké, ale když se necháte Lvem oslnit a inspirovat, zkrátka uvidíte že „to jde“, lze si věřit, lze vsadit kartu sám na sebe. Lev má energie na rozdávání a vy v sobě najdete nějaký ten skrytý čudlík, který když zmáčknete, probudí se ve vás zdravé sebevědomí a respekt vůči vlastní osobě. Lvi zkrátka vyzařují vášnivou energii a sebedůvěru a v tomto ohledu jsou doslova životními učiteli.

Lvi jsou intenzivně napojeni na své vnitřní dítě a velmi často si připomínají, že hrát si je v pořádku. Lví hravost jde ruku v ruce s kreativitou, a když přimícháte ještě přirozenou lví autoritu a vůdčí schopnosti, mohou z toho vzniknout novátorské, vynalézavé a úspěšné projekty.  

Lvi nejsou okatí trpitelé a i v nejtěžších chvílích u nich vítězí hrdost. Lev si dává pozor, aby ho ostatní neviděli psychicky ani fyzicky zlomeného, protože to prostě nemá rád. Když Lva někdo raní, raději se hojí doma v soukromí a celkově si líže rány někde v koutku, kde není ostatním na očích.

Někdy vidí odlišné stránky osobnosti druhých, takže jejich okolí občas nechápe, co se Lvovi líbí na jeho přátelích nebo partnerech. Toto znamení také oplývá schopností odhadnout skryté úmysly ostatních, avšak pozor, Lvi, abyste to s těmi odhady skrytých motivů nepřehnali. Pak se člověk od Lva může dovědět, že něco dělá za tím a tím účelem, aniž by to sám vůbec tušil – přesněji řečeno: aniž by to byla pravda. Zkrátka Lev je občas přesvědčen, že zná vaše postranní úmysly lépe než vy, a může se stát, že mu při tom odhadu poněkud ujede tlapa a nařkne vás neprávem. S ohledem na jeho hrdost však už nemusí dojít k jeho omluvě…

Lvi totiž neradi uznávají prohru nebo omyl. Na omluvy si moc nepotrpí, spíše svou chybu pyšně a mlčenlivě přejdou. Hrdost jim málokdy dovolí uznat, že se spletli, zřejmě budou spíš slovně kroužit okolo, takže se spíše sami dovtípíte, že Lev někde udělal přešlap, ale nahlas a otevřeně to od něj zřejmě neuslyšíte. Na druhou stranu… omlouvat se za chybu je samozřejmě v pořádku, ovšem Lvi mohou být ve své hrdosti vzorem pro ty, kdo mají tendenci sypat si neustále popel na hlavu a omlouvat se pořád a za všechno – dokonce i za to, za co sami nemůžou. Sypete si takhle často popel do vlasů a trpíte pocity viny? Mrkněte na Lva. V jeho hřívě  uvidíte popel málokdy.

Jistěže i Lvi mají svou temnou stránku. Lev, který nejedná z pozice nejvyšších ideálů, se může stát bezohledným despotou a také dokáže ztropit ukázkovou scénu. Rovněž jakmile nedostane pozornost, kterou si nárokuje, umí se rozzuřit a potom ničit vše kolem – třeba i slovně. Když nespokojený a zhrzený Lev nedosáhne toho, co chce, může si začít hlasitě stěžovat, předvádět hodně dramatický cirkus a jeho sebestřednost pak bohužel zastíní všechny ušlechtilé stránky jeho osobnosti. S takovým Lvem potom nechcete být v jedné kleci…

Lvi jsou v přírodě teritoriální zvířata, a podobně si i jejich lidské protějšky hájí svou doménu. Pokud jednáte se Lvem a chystáte se zpochybnit jeho rozhodnutí nebo mu udělit mentorskou radu, jak si má počínat, našlapujte opatrně. Lvi hodně neradi dostávají kázání a ještě víc neradi slyší, že někde udělali botu. Jakmile byste chtěli Lvovi třeba i neúmyslně sejmout jeho gloriolu, může následovat situace popsaná o odstavec výše. Potřebujete-li tudíž Lvovi sdělit, že se dopustil omylu, vezměte to raději od lesa a jděte na něj po špičkách. Vyhnete se lvímu hněvu.

 

(zdroj všech obrázků: pixabay.com, svobodné obrázky)