Skořice – nejen do svařáku

Skořicovníky jsou stálezelené stromy rostoucí v tropech a to, co nám tak báječně voní, je jejich kůra. Druhy skořicovníků nás zajímají ponejvíc dva: první je skořicovník cejlonský, jehož kůra se považuje za nejkvalitnější a po usušení tvoří tenké dvojruličky, neboť vnější okraje se stáčejí dovnitř. Naproti tomu kůra skořicovníku čínského je hrubší, červenější a tvoří pouze jakési žlábky.

Pro svou příjemnou, aromatickou chuť je skořice využívána ve farmaceutickém průmyslu, kde činí chuť léků přijatelnější. Často je součástí žaludečních likérů a pochopitelně nachází uplatnění i při výrobě parfémů a v léčitelství, kde je ceněna pro vysoký obsah silic.

Obvykle ji máme spojenou se situací, kdy se potřebujeme pořádně prohřát, a většina z nás asi ví, jak báječně chutná ve svařeném  víně.

Na zdraví působí skořice hned několika způsoby: zlepšuje krevní oběh, zlepšuje trávení, štěpí tuky. Ocení ji lidé s cukrovkou, neboť zlepšuje metabolismus cukrů. Příznivě působí při nevolnostech, kolikách, nadýmání a celkově povzbuzuje zažívací trakt. Ničí bakterie, má mírně antibiotické účinky. Výborná je při nachlazení a kašli, zvláště jste-li ochotní konzumovat ji společně s medem. Skořici ocení také ženy, které trápí příliš silná menstruace.

Pomáhá také při revmatismu. Jako podpůrnou léčbu revmatických kloubů svařte jednu celou skořici a 2 dcl (200 ml) vody, přidejte lžičku medu, citronovou šťávu a užívejte každý den. Revmatici uvítají také zevní aplikaci v podobě krému s obsahem skořice.

aromaterapii je skořice výborným povzbuzovadlem. Osvěží unavenou a přetaženou mysl a pozvedne skleslou náladu. Její hřejivá vůně dokáže v interiéru navodit příjemně harmonickou atmosféru, proto se ji – pokud vám tedy kolegové nebudou nadávat, že mají chuť na skořicový zákusek, na který vám za chviličku nabídnu recept – nebojte použít třeba i na pracovišti. Jakmile je studeno a nevlídno, šup se skořicovým olejem do aromalampičky a hned bude přívětivěji!

Na studené nohy

Sem patří upozornění, že skořicový olej může alergizovat, proto si před jeho aplikací raději proveďte testík na malém kousku kůže. Když vám sedí, můžete, vyzbrojeni skořicí, bojovat s celulitidou nebo pocitem chladu. Kápnete-li pár kapek skořicového oleje do nosného oleje (doporučuji mít doma olej z hroznových jader, ale můžete použít i olivový nebo kokosový), pomůže vám masáž touto směsí k prokrvení končetin. Skořice rovněž působí afrodiziakálně. Což souvisí s prokrvením tkání.

Pečeme!

Znáte skořicové šneky? Jestli ne, nejvyšší čas se seznámit.

Připravte si: na těsto: 250 g hladké mouky, 250 g polohrubé mouky, 30 g droždí, 100 ml mléka, 1 vejce, 3 lžíce krupicového cukru, špetka soli, 200 ml sladké smetany. Ve vlažném mléce s trochou cukru rozpustíme droždí, necháme vzejít kvásek. Ostatní přísady dáme do mísy, přidáme kvásek, propracujeme a posypané moukou necháme pod utěrkou vykynout. Následně rozválíme a potřeme směsí, na kterou si připravíme: 5 lžic másla (rozehřátého), 3 lžíce krupicového cukru, 1 lžičku mleté skořice, 1 vanilinový cukr. Když je těsto potřené, stočíme ho jako roládu, nakrájíme na proužky silné asi 2 cm. jednu stranu pomoučíme, touto stranou šneky položíme na vymazaný plech a pečeme v předehřáté troubě asi na 150 stupňů mírně dozlatova. Když šneky vychladnou, potřeme je polevou, na jejíž přípravu potřebujeme: 150 g moučkového cukru, 1-2 lžíce horké vody a případně trochu rumu nebo rumové tresti.

A když už jsme u vaření – zkusili jste někdy přidat špetičku skořice do rajské omáčky? Nechutná to vůbec špatně!