VÁHY – okouzlující lichotník, který však o sobě může pochybovat

Váhy (24. 9. – 23. 10) náležejí elementu vzduchu a vládne jim planeta Venuše, pojmenovaná po bohyni lásky a krásy, a bývá pravdou, že na krásu a estetiku si Váhy potrpí, třeba i v interiéru nebo na talíři. Váhy zkrátka milují harmonii a uhlazenost. A taky se rády nechají hýčkat luxusem. Jestli něco nesnášejí, tak nefér jednání, násilí, samotu a lidi typu „tlučhuba“.

Silnými stránkami Vah jsou cit pro spravedlnost a diplomacie, jsou tudíž dobrými vyjednavači a prostředníky. Váhy bývají velice společenské.

Slabou stránkou je jednoznačně nerozhodnost a snaha vycouvat z konfliktu.  Tvrdá práce Vahám nevadí… většinou především pokud ji dělá někdo jiný.

Poklona!

Šarmantní Váhy milují komplimenty, které rády rozdávají a stejně rády přijímají. Není však dobré vidět v tom nadutost, protože ve skutečnosti můžete pod tou okouzlující fasádou najít i duši, která o sobě dost pochybuje. Možná potkáte vzhledově krásného jedince, který vám tvrdí, že se sobě nelíbí, případně inteligentního či šikovného člověka, který vám bude tvrdit, že je vlastně budižkničemu – nemusí to být falešná skromnost, Váhy skutečně velmi často kladou na pomyslné misky vah samy sebe a dokážou k sobě být i přehnaně kritické. Ne každá Váha to však řekne nahlas, avšak uvnitř to tak cítit může. Proto složte Váhám kompliment, zahřeje je to na duši. Navenek vyrovnaná Váha může skrývat snadno otřesitelnou sebedůvěru uvnitř.

Váhy jsou typicky partnerské znamení, potřebují druhé k tomu, aby se stali jejich „zrcadlem“, a také se s druhými rády dělí.

Váha je lichotník! Jestli máte o sobě pochybnosti, běžte se nechat pohýčkat k Váze, řekne vám, jak jste krásní a úžasní. Buďte ostražití ve chvíli, kdy si za to Váhy začnou od vás vybírat malé daně. Např. když vás tak hezky pochválily, můžete jim na oplátku udělat malou službičku, třeba za ně posekat zahradu.

Botticelliho Zrození Venuše… vytříbenost vkusu a smysl pro krásno je Vahám vlastní.

Krása až na prvním místě

Vahám vládne Venuše a fyzická krása skutečně bývá významným rysem Vah. Vláda této planety z nich činí skvělé milence, ale také milovníky luxusu a všeho materiálního, a tak Váhy si rády zkrášlují své prostředí a obklopují se hezkými věcmi. Pozor na to, aby jim kvůli tomu neprotékaly peníze mezi prsty. Váhy dají i na vnější fasádu lidí a mají tendenci posuzovat druhé podle vzhledu. Jste pohlední? Máte u Vah plusové body. Váhy jsou romantické a bývají to nenapravitelní snílci.

Jsou to požitkáři a může se zdát, že Váha miluje peníze, avšak ve skutečnosti zbožňuje věci, které si za ně může koupit, a samozřejmě pokud možno ty nejlepší a hezké, kvalitní, něčím výjimečné. Na zašívané tepláky si zkrátka nepotrpí, a to ani na doma. Jestli chcete na Váhu udělat dojem, buďte prostě… chic. 

Váha si bude považovat lidí, kteří se dokážou smát i v těžké situaci.

Lidé v tomto znamení mají spousty zájmů a často skutečně široký rozhled, což ale mohou schovávat za klidným a pohodovým zevnějškem, a tak, jelikož zřejmě nebudou své rozhledy dávat příliš na odiv, byste to do nich možná ani neřekli. Líbí se jim umění a samy jsou velice kreativní a mívají skutečně vytříbený vkus.

Spravedlnost! Na tu si Váhy extra potrpí. Královské dělení a všem rovným dílem. No… tedy alespoň to často tvrdí.

Rozhodnout se? Počkat, počkat, to nepůjde tak rychle!

Zároveň je však zajímavé, jak rády Váhy „kličkují“. Jestli Váhám něco činí potíže, je to rozhodování. Může za to jejich snaha zachovat za každou cenu klid a rovnováhu, nic neuspěchat, mít na vše dostatečný prostor, ohlazovat hrany, nejít do vyostřeného konfliktu. Váha chce všechny usmířit, což z ní dělá dobrého prostředníka. Mezi dvěma znesvářenými stranami může být Váha tím, kdo urovná spory nebo dovede ostatní ke smíru. Jestli chcete slyšet od Vah jednoznačné stanovisko a trváte na něm hned a teď, můžete narazit na problém. A běda, jestli si u toho ještě dupnete a nebo praštíte do stolu pěstí, to totiž udeříte na mističku vah! To se celý mechanismus rozkýve, rovnováha se naruší a jejda, to Váhy bolí!! Budou hledat postranní cestičky, nechávat si zadní vrátka, a jestli z nich chcete vyrazit jednoznačné rozhodnutí, můžete se pořádně zapotit. Tlačit a naléhat na Váhy se zkrátka nemusí setkat s úspěchem. Ve snaze dostrkat Váhy někam, kde je chcete mít, můžete dosáhnout pravého opaku – čím více na Váhu naléháte, tím větší pravděpodobnost, že před vámi raději uteče, jelikož jí berete možnost samostatného rozhodování – a Váhy, jak už víme, rozhodování milují – věnují mu přece tolik, a tolik, a tolik času. Ale co je hlavní: tohle nekonečné zvažování všeho možného je Váze natolik vlastní, že se za to na ni nesmíte zlobit. Ponechte jí volný prostor, možná za měsíc, za dva, za tři… čtyři roky odpověď z Váhy prostě dostanete!!!! Nebo taky ne…

Slavní zrozenci ve znamení Vah: Giuseppe Verdi, Oscar Wilde, Brigitte Bardot, Marcello Mastroianni, John Lennon, Catherine Deneuve, Matt Damon, Michael Douglas, F. Scott Fitzgerald, Dwight D. Eisenhower, Julio Iglesias, Arthur Miller, Martina Navrátilová, Serena Williams, Gwyneth Paltrow, Luciano Pavarotti, Paul Simon, Sigourney Weaver, Margaret Thatcher