Fenykl – nejen pro maminky a miminka, ale taky do salátu

Fenykl obecný je víceletá léčivka, jejíž svrchní část připomíná vzhledem kopr, leč chutí se fenykl podobá anýzu a já klidně říkám, že chutná „pendrekově“, protože z něj zkrátka cítím vůni lékořice. Nejlépe se mu daří v oblastech Středomoří nebo Černého moře, ale v teplejších oblastech ho můžete pěstovat i u nás – má rád zalévání a písčitou půdu. Dužnaté řapíky této rostliny se skládají do hlíznatého útvaru, chutnají nasládle a jsou skutečně velmi aromatické, proto se v čerstvém stavu výborně hodí k přípravě salátu. 

plod fenyklu

Jeho plody (nažky) vypadají jako světlejší a buclatější kmín a využijete je pochopitelně ve sladké kuchyni při pečení. Fenyklový čaj – plody fenyklu pět minut povařit a zcedit (u hodně malých miminek samozřejmě dbáme na sterilitu) – pomáhá miminkům proti bolestivým prdíkům, a takový kojenec jistě uvítá i fenyklový olejíček na bříško. Když si fenyklový odvar dopřeje kojící maminka, podpoří tak laktaci a rovněž může ulevit i děťátku od nadýmání. 

 

Fenyklový čaj mohou proti křečím ve střevům použít i dospělí. Fenykl rovněž usnadňuje odkašlávání při zahlenění a také působí močopudně, tudíž pomůže pročištění organismu.

A nakonec nějaký recept, třeba fenyklový salát z toho úžasně šťavnatého řapíku. Potřebujete: 1 čerstvý na nudličky nasekaný fenykl, 1 nakrájený řapíkatý celer, 3 strouhané mrkve (kdo nemá rád mrkev, dá si ředkvičky, a znáte to dál: kdo nemá rád ředkvičky, nedá si nic). Zálivku si připravte ze šťávy z 1 citronu smíchané se lžící olivového oleje, přidáme 3 lžíce bílého jogurtu, osolíme a opepříme. 

Dobrou chuť!