BLOG,  ČLÁNKY

Hlášení z Radonic!

Stihla jsem to včas! Totiž… V neděli se přece pálí čarodějnice a není tomu jinak ani v Radonicích nad Ohří, které spadají pod městys Peruc! Ale naše beseda o knihách z čarodějnického kotlíku proběhla již v pátek – takže – jsme za vodou. A jdu podat stručné hlášení, jak to vlastně v Radonicích bylo.

Touto obcí jsem jako dítě projížděla vlakem k babičce nespočetněkrát, ale vlastní nohou jsem do ní vstoupila – přiznám se – poprvé v životě, a hned po příjezdu k místní lidové knihovně mě vítaly nádherně rozkvetlé sakury. Posuďte sami!

A hned po sakurách mě vítala příjemná dáma, radonická knihovnice paní Šimůnková. Zatopila v kamnech, hned mi chystala čaj a taky mě pohostila bábovkou. Mockrát děkuju, opravdu si té pohostinnosti vážím, stejně jako hojné účasti, a to i přes nepřízeň počasí.

Zavítal mezi nás i jeden muž, a jinak jsme měli vcelku obstojný babinec, a to všech možných věkových kategorií – a přesně takhle to má být. Ukazovali jsme si ilustrace, četla jsem ukázky z malostranské čarodějnické trilogie, vládla příjemná atmosféra a doufám, že účastníkům besedy utekl vyhrazený čas stejně jako mně.

Vesnické knihovny jsou důležité, stejně jako báječná pospolitost, která tam vládne. To pak odjíždíte s krásně hřejivým pocitem na duši…

Se svolením zúčastněných přikládám i fotografii. Akci „Města a obce čtou“, venkovským knihovnám a jejich knihovnicím a čtenářům zdar!