Menu Zavřeno

Jak jsme křtily Tajemství

Máte rádi pátek třináctého? Ten den je opředen mnoha pověrami, ale co takhle pokřtít v tento den čarodějnou knihu?

Tajemství Stříbrné čarodějky

Téměř celý rok 2020 byl pro všechny náročný a jistě to pocítily i knihy, respektive lidé, kteří jsou s jejich psaním, vydáváním a prodáváním nějak spojení. Od toho jsme ale čarodějky, abychom si poradily! A také máme naštěstí i dobré knižní víly a sudičky. Vezměme to však hezky popořádku.

Původní plán byl pokřtít knihu velmi stylově v knihkupectví. Jenže současným světem obchází pandemie, a tak jsme se rozhodly na ni vyzrát a pokřtít knihu velmi stylově v čarodějné zahradě. Stalo se to přesně v pátek třináctého listopadu. Fotka naznačuje, že kniha se zde cítila jako doma.

A co víc, dostalo se jí křtu od knižní víly Veroniky, která spolu se svými kolegyněmi prodává lidem knihy v lounské pobočce Knihcentra. Tajemství Stříbrné čarodějky pokřtila naše knižní víla voňavými květy a v roli sudičky mu dala do vínku hodně spokojených čtenářů.

Stejně tak popřála hodně nápadů a inspirace i mně jakožto autorce. Celé pozdní odpoledne se moc vydařilo, plápolal ohýnek v krbu, do kouzelných číší kanul lahodný mok a my jsme při křtu za mihotání plamenů svíček načerpaly sílu přímo magickou!

Paní Veronika Kocková, dobrá knižní sudička.
Knize květy moc sluší
Autorka s knihou